Kısa Film Kolektifi | Merkür – Mercury
15477
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15477,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Merkür – Mercury

About This Project

 

Yönetmen: Melis Balcı, Ege Okal

Galeride asistanlık yapan genç bir sanatçı, sanat fuarı çıkışında çalıştığı galerinin sahibiyle birlikte lüks bir akşam yemeğine gider. Masaya galeri sahibinin arkadaşları olan koleksiyoner, sanat kurumu direktörü ve küratör dahil olur. Genç sanatçı, sanat dünyasının önemli figürleriyle geçirdiği bu gecede masayı gözlemler ve diyaloglara her katılımında hayal kırıklığına uğrar.

Director: Melis Balcı, Ege Okal

A young artist who works as an assistant at a gallery goes to a fancy dinner with her boss -the owner of the gallery- after an art fair. Galery owner’s friends; a collectioner, an art institution director and a curator also join to the same table. At this dinner with the important figures of the art World, the young artist observes the table. Every attempt of her joining the dialogues ends up in disappointment.

Canlandırma / Animation, Türkiye / Turkey, 2015, 5’23’’

18.02.2017,Cumartesi / Saturday, 12:00-12:45

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi

Kadıköy Municipality Barış Manço Cultural Center

Category
Kısa Film Kolektifi Seçkisi