Kısa Film Kolektifi | Kalplerimizin Bildiği Daha Güzel Bir Dünya Mümkün – The More Beautiful World Our Heart Know is Possible
15493
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15493,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Kalplerimizin Bildiği Daha Güzel Bir Dünya Mümkün – The More Beautiful World Our Heart Know is Possible

About This Project

 

Yönetmen: Ian Mackenzie

Kuzey İskoçya kıyılarında gün batımında çekilen bu kısa film, Charles Eisenstein’ı kederli ve derin düşüncelere dalmış bir ânında yakalıyor. Geçmişin tanıdık hikâyesi parçalanmakta, yeni hikâye ise henüz yolda. Toplumsal ve ekolojik bir kriz döneminde, bu ara dönemde biz bireyler ne yapabiliriz? Bir Afrika atasözü, “Yolunuzu bulmak için bazen kaybolmanız gerekir.” der. Eisenstein bize ayrımlar üzerine kurulu eski dünya görüşümüzü terk etme çağrısında bulunarak, bizleri neden-sonuç ilişkisini tamamen farklı bir şekilde kavramaya davet ediyor; ki böylece yürekten inandığımız o daha güzel dünyayı nihayet kurabilelim.

Director: Ian Mackenzie

Filmed in the fading light on the shores of Northern Scotland, this short film captures Charles Eisenstein in a moment of grief and reflection. The familiar story of the past is crumbling, while the new story has yet to arrive. In a time of social and ecological crisis, what can we as individuals do in this space between?

An African proverb states “sometimes you must get lost in order to find your way.” Eisenstein invites us to embrace a radically different understanding of cause and effect, sounding a clarion call to surrender our old worldview of separation, so that we can finally create the more beautiful world our hearts know is possible.

 

Belgesel / Documentary, Kanada / Canada, 2014, 5’

19.02.2017, Pazar / Sunday, 16:30-16:50

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi

Kadıköy Municipality Barış Manço Cultural Center

Category
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Klasikleri